image image image
RODO   |   Kontakt
Mapa Gminy Projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Projekty realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lowe Lipce Zdrowy uczeń Program Powszechnej Nauki Pływania - Umiem Pływać Projekty dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Projekty realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego Gmina Lipce Reymontowskie uczestnikiem akcji Przejrzysta Polska Facebook Kanał YouTube Lipce Reymontowskie Powiadomienia SMS dla mieszkańców https://mikroporady.pl/pytania-do-eksperta Partnerem jest Województwo Łódzkie Planowane wyłączenia PGE
Informacje bieżące
Gmina Lipce Reymontowskie
Rada Gminy
Urząd Gminy
Jednostki organizacyjne
Organizacje i Stowarzyszenia
Atrakcje Turystyczne
Informator Gminny
Rozmaitości


Aktualności
19.10.2022 Press Tour „Kreatywne Łódzkie Forum Komunikacji z Mediami”

Press Tour „Kreatywne Łódzkie Forum Komunikacji z Mediami”

13 i 14 października 2022 r. w ramach Kreatywnego Łódzkiego Forum Komunikacji z mediami odbył się wyjazd studyjny do miejsc realizacji projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przedstawiciele mediów biorący udział w wyjeździe mieli okazję sprawdzić, jakie pozytywne zmiany zaszły w regionie skierniewickim.

Województwo łódzkie może pochwalić się wieloma osiągnięciami, w tym projektami, które możliwe były do zrealizowania dzięki pozyskanym Funduszom Europejskim. Wyjazd miał na celu zapoznanie przedstawicieli mediów z różnorodnością pomysłów, które weszły w życie dzięki unijnym dotacjom.

Press Tour rozpoczął się spotkaniem z przedstawicielem Zarządu Województwa Łódzkiego, który oficjalnie powitał dziennikarzy i omówił założenia wyjazdu. W godzinach przedpołudniowych przedstawiciele mediów zwiedzili Muzeum Regionalne w Brzezinach mieszczące się w odrestaurowanym neogotyckim pałacyku Kleibera. Poznali również cechy ekologicznego budynku Przedszkola Pasywnego w Lipcach Reymontowskich. Po smacznym obiedzie dziennikarze zwiedzili Muzeum Historyczne w Skierniewicach, na które zaadoptowano historyczny zespół koszar armii rosyjskiej. Po południu uczestnicy Press Tour dotarli do Hotelu Arkada w Rawie Mazowieckiej, w którym zorganizowana została uroczysta kolacja z bogatym menu oraz nocleg. Podczas spotkania przedstawiciele mediów wymieniali się informacjami i spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w województwie łódzkim oraz miło spędzili czas w swoim towarzystwie.

Drugiego dnia po śniadaniu dziennikarze odwiedzili Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Po przebudowie powstała tam pierwsza miejska sala koncertowa, w której może zasiąść ponad trzystu widzów. Kolejnym projektem na trasie Press Tour był zrewitalizowany z pomocą unijnych dotacji zabytkowy Park Miejski w Skierniewicach, czyli dawny ogród Prymasów Polski. Spacer po alejkach zakończył się obiadem w restauracji. Po posiłku przedstawiciele mediów zwiedzili Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Naukowcy stworzyli tam bank nasion, by chronić gatunki roślin ogrodniczych oraz roślin towarzyszących uprawom, w tym rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki. Beneficjenci Funduszy Europejskich wprowadzili uczestników Press Tour w tajniki swoich projektów i udzielili wywiadów. Dwudniowy wyjazd był niepowtarzalną szansę zobaczenia na własne oczy inwestycji, które podniosły konkurencyjność naszego województwa i wpłynęły na poprawę życia lokalnych społeczności.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


<< Powrót


Gmina Lipce Reymontowskie. Strona używa plików cookies w celach statystycznych.
Licznik wyświetleń strony: 4586833. Ostatnia aktualizacja: 17.07.2024 16:15