image image image
RODO   |   Kontakt
Mapa Gminy Projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Projekty realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lowe Lipce Zdrowy uczeń Program Powszechnej Nauki Pływania - Umiem Pływać Projekty dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Projekty realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego Gmina Lipce Reymontowskie uczestnikiem akcji Przejrzysta Polska Facebook Kanał YouTube Lipce Reymontowskie Powiadomienia SMS dla mieszkańców https://mikroporady.pl/pytania-do-eksperta Partnerem jest Województwo Łódzkie Planowane wyłączenia PGE
Informacje bieżące
Gmina Lipce Reymontowskie
Rada Gminy
Urząd Gminy
Jednostki organizacyjne
Organizacje i Stowarzyszenia
Atrakcje Turystyczne
Informator Gminny
Rozmaitości


Adoptuj zwierzaka

Nie kupuj psa, adoptuj!

Pieski czekają na adopcję w Schronisku „Psiakowo i Spółka” zlokalizowanym w Piotrowicach 24A, gmina Bielawy, powiat łowicki.

Zachęcamy mieszkańców do adopcji psów aktualnie przebywających w schronisku. Każdy nowy właściciel psa odłowionego z terenu naszej gminy i przebywającego w schronisku, otrzyma jednorazową rekompensatę kosztów utrzymania psa w wysokości 1.000 zł. Maksymalna wysokość rekompensaty na jedną rodzinę wynosi 2.000 zł.

Osoba która zdecyduje się na adopcję psa osobiście odbiera zwierzaka ze schroniska, a następnie zawiera umowę z gminą w celu otrzymania rekompensaty kosztów utrzymania psa. Gdyby zaszła taka konieczność, Urząd Gminy dysponuje własnym środkiem transportu w celu dojazdu do schroniska.

Telefon do Urzędu Gminy: 46 831 61 66 - Referat Rozwoju, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej - pokój nr 3.

Telefon do Centrum Adopcji Psiakowo i Spółka: 693 691 963 lub 601 303 395 – czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-17.00. Jeżeli nie możesz się dodzwonić wyślij sms z imieniem wybranego zwierzaka – oddzwonią.

Strona internetowa schroniska: www.psiakowo.com.pl

Zwierzaki pochodzące z terenu gminy Lipce Reymontowskie:


URAL 2018-045
Ural to około 7 letni piesek. Jest grzeczny, opanowany, spokojny. Jest mocno wychudzony. To przyjacielski, sympatyczny pies. Akceptuje inne psy.

 

PTYŚ 2018-047
Ptyś to wesoły, przyjacielski pies. Ma około 9 lat. Potrafi chodzić na smyczy. Akceptuje inne psy.

 

ARES 2020-300
Ares to spokojny, około 4-letni pies. Jest przyjazny i kontaktowy. Nie jest agresywny. Potrafi chodzić na smyczy. Akceptuje inne psy.
 

Więcej zdjęć na: www.facebook.com/psiakowo


Dofinansowanie do zabiegów sterylizacji i kastracji psów

Zgodnie postanowieniami programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Lipce Reymontowskie, gmina zapewnia dofinansowanie właścicielom zwierząt w postaci zwrotu 50% kosztów zabiegów sterylizacji albo kastracji psów przebywających pod opieką osób zamieszkujących na terenie Gminy Lipce Reymontowskie oraz trwałym oznakowaniu tych psów przy użyciu chipów.

Aby skorzystać z dofinansowania należy w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie lub osobiście z Urzędem Gminy Lipce Reymontowskie (tel. 468316166, 468316197 wew. 25) w celu zgłoszenia zamiaru przeprowadzenia zabiegu kastracji lub sterylizacji swojego czworonoga.

Zabiegi sterylizacji i kastracji przeprowadzane są przez Przychodnię Weterynaryjną TOMVET w Łowiczu, ul. Chełmońskiego 31, 99-400 Łowicz, tel. 468373524. Przed wykonaniem zabiegu należy okazać aktualne zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie psa przeciwko wściekliźnie.

Zwrot 50% kosztów zabiegu odbywa się na postawie wniosku złożonego w Urzędzie Gminy wraz z rachunkiem za wykonany zabieg sterylizacji lub kastracji.

Dofinansowanie przysługuje właścicielom psów w ilości 1 sztuki rocznie na jedną rodzinę. Ilość środków przeznaczonych na dofinansowania na jest ograniczona.


Gmina Lipce Reymontowskie. Strona używa plików cookies w celach statystycznych.
Licznik wyświetleń strony: 4587561. Ostatnia aktualizacja: 17.07.2024 16:15