image image image
RODO   |   Kontakt
Mapa Gminy Projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Projekty realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lowe Lipce Zdrowy uczeń Program Powszechnej Nauki Pływania - Umiem Pływać Projekty dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Projekty realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego Gmina Lipce Reymontowskie uczestnikiem akcji Przejrzysta Polska Facebook Kanał YouTube Lipce Reymontowskie Powiadomienia SMS dla mieszkańców https://mikroporady.pl/pytania-do-eksperta Partnerem jest Województwo Łódzkie Planowane wyłączenia PGE
Informacje bieżące
Gmina Lipce Reymontowskie
Rada Gminy
Urząd Gminy
Jednostki organizacyjne
Organizacje i Stowarzyszenia
Atrakcje Turystyczne
Informator Gminny
Rozmaitości


Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to ogół technik, procesów i praktyk stosowanych w celu ochrony sieci informatycznych, urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem.

W celu zwiększanie poziomu świadomości społecznej i promowanie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, powstała inicjatywa STÓJ. POMYŚL. POŁĄCZ. którą koordynuje zespoł CERT Polska znajdujący się w strukturze Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Hasło kampanii:

  • STÓJ: Zanim skorzystasz z Internetu, dowiedz się jak być bezpiecznym w sieci oraz unikać potencjalnych zagrożeń.
  • POMYŚL: Poświęć chwilę, aby upewnić się, że droga do wirtualnego świata jest bezpieczna. Sprawdź, czy nie wyświetlają się komunikaty ostrzegawcze. Korzystaj z sieci z rozwagą, pamiętając nie tylko o sobie, ale i o Twoim otoczeniu.
  • POŁĄCZ: Ciesz się możliwościami, jakie daje bezpieczne korzystanie z Internetu.
Cele kampanii:

  • Podnoszenie poziomu świadomości społecznej w obszarze cyberbezpieczeństwa poprzez informowanie o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi.
  • Promowanie zachowań służących poprawie bezpieczeństwa internautów, ich rodzin i otoczenia.
  • Kształtowanie odpowiedzialnych postaw wszystkich użytkowników sieci.
  • Zaangażowanie sektora publicznego i prywatnego w działania promujące cyberbezpieczeństwo.
  • Budowanie środowiska sprzyjającego wymianie dobrych praktyk i edukacji z zakresu cyberbezpieczeństwa.

W ramach inicjatywy STÓJ. POMYŚL. POŁĄCZ. zostały udostępnione dobre praktyki zwiększające świadomość użytkowników oraz materiały do pobrania, dostępne po kliknięciu w poniższe linki:

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.


Gmina Lipce Reymontowskie. Strona używa plików cookies w celach statystycznych.
Licznik wyświetleń strony: 4586792. Ostatnia aktualizacja: 17.07.2024 16:15