image image image
RODO   |   Kontakt
Mapa Gminy Projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Projekty realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Projekty realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lowe Lipce Zdrowy uczeń Program Powszechnej Nauki Pływania - Umiem Pływać Projekty dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Projekty realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego Gmina Lipce Reymontowskie uczestnikiem akcji Przejrzysta Polska Facebook Kanał YouTube Lipce Reymontowskie Powiadomienia SMS dla mieszkańców https://mikroporady.pl/pytania-do-eksperta Partnerem jest Województwo Łódzkie Planowane wyłączenia PGE
Informacje bieżące
Gmina Lipce Reymontowskie
Rada Gminy
Urząd Gminy
Jednostki organizacyjne
Organizacje i Stowarzyszenia
Atrakcje Turystyczne
Informator Gminny
Rozmaitości


Aktualności
09.11.2022 Węgiel dla mieszkańców Gminy Lipce Reymontowskie

Węgiel dla mieszkańców Gminy Lipce Reymontowskie

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236), uprzejmie informujemy, że sprzedażą i dystrybucją węgla dla mieszkańców gminy Lipce Reymontowskie zajmowała się będzie Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Skierniewicach. Skład węgla znajduje się przy ulicy Przemysłowej 2 w Skierniewicach.

Zgodnie z ustawą jw. do zakupu preferencyjnego węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Warunki zakupu preferencyjnego paliwa stałego:

  1. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany).
  2. Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.
  3. Cena za 1 tonę paliwa stałego sprzedawanego przez Energetykę Cieplną Sp. z o.o. w Skierniewicach będzie wynosiła nie więcej niż 2.000 zł brutto.
  4. Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez gospodarstwo domowe.

Składanie wniosków:

Mieszkańcy zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna, dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego.

Wnioski należy składać:

  • w Urzędzie Gminy Lipce Reymontowskie – I piętro (sekretariat) lub
  • w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipcach Reymontowskich.

Wzór wniosku dostępny w załączniku (pod tekstem) lub w wersji papierowej – w siedzibie Urzędu Gminy i GOPS.

Weryfikacja wniosków i procedura postępowania:

Wnioski podlegają weryfikacji, w szczególności w zakresie wypłacenia na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi wnioskodawca, dodatku węglowego.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku mieszkaniec zostanie poinformowany (mailowo lub telefonicznie) o możliwości odbioru zaświadczenia. Zgodnie z art. 13 ust. 7 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236), termin wydania zaświadczenia będzie wynosił do 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Z zaświadczeniem można się udać do Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. celem sfinalizowania zakupu.

Załącznik:

Wniosek o wydanie zaświadczenia (docx)


<< Powrót


Gmina Lipce Reymontowskie. Strona używa plików cookies w celach statystycznych.
Licznik wyświetleń strony: 3346227. Ostatnia aktualizacja: 28.05.2024 12:32